Jdi na obsah Jdi na menu
 


U Břehu - výstavba

20. 3. 2007

                       “Výstavba 60-100 bytů  s garážemi

v přímém sousedství Hostivařského lesoparku

na významné pražské cyklostezce”

 

Dne 17.1.2007 jsem na odboru uzemniho planovani MC Praha 15 dostala potvrzenou informaci, ze:

v      na pozemku 2286 (zahrada, ochrana: zemedel. fond) a 2285/1 (zastavena plocha), katastr Hostivar (tj. posledni pozemek na ceste podel Botice na prehradu, tesne u lesa v meandru Botice, za hospodou Pod Hrazi) by mohl vyrust dum o 60-100 bytovych jednotkach.

v      k zaslane studii se vyjadril odbor uzemniho rozhodovani, zivotniho prostredi a dopravy zamitave (zasluneni, spatna doprava, zasahy do zivotniho prostredi)

v      Dne 28.2. obdrzel odbor uzemniho rozhodovani dalsi upresnenou variantu, tentokrate cca s 38 byty ve 3 pěti až osmipatrových bytových domech a ještě altán s bazénem.

v      Jedna se o aktivity spolecnosti PIRS (puvodne IFL.

v      Jednatelem spolecnosti IFL-PIRS je ing. Frantisek Ludvik, bytem Tolsteho 10, praha 10 . Je mu 64 let. Investorem akce je firma Szstem Pro-real, jednatelem opět František Ludvík a ing. Korbel.

v      Svou roli v celé výstavbě hraje i žena pana Ludvíka, ing. Jarmila Ludvíková. 

v      Dotčené pozemky vlastni pan Jaroslav Sladek, severni 6, Praha –zabehlice. Sladek koupil pozemek v roce 2004. Je mozne, ze tady by mohla byt souvislost s vystavbou na Hamerskem rybnice !!!! V zabehlicich vlastni dalsi pozemky.

Zatim nebylo zahajeno uzemni rizeni ani zadne stavebni. Zatím pan Ludvík získal jen vyjádření od odboru územního plánování, že na tomto pozemku je výstavba možná ale je to pozemek nevhodný z hlediska zaslunení (severní orientace ve skále) a především pak složité dopravní obslužnosti...

Ulice U Břehu, na které právě teď probíhají nákladné opravy a zpevnování břehu, by měla  i nadále sloužit hlavně  pěším a cyklistům. Jedná se o významnou pražskou cyklostezku. Tato ulice by měla dopravně sloužit pouze a výhradně místním obyvatelům v ulici U Břehu na dojezd domů a dopravní obsluze jako popeláři atd. (jedná se o 8 rodinných domů a 2 hospody – zde je dohoda o zásobování možná)

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Megadum U Brehu

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář